İngilizce ya gençlerin çoğu İngilizceyi çok

Admin

Administrator
Yönetici
böyle bozulmuş durumda Bilmem farkında mısın ya benim beni en hayrete düşüren yorum şu aslında çok iyi niyetli bir şey söylüyorlar Mesela benim YouTube videolarını izliyor yani işte bu içerikleri Türkçe dinleyebilmek büyük ayrıcalık diyor ve ben orada Aslında 5 litre düşünüyorum çünkü Yav senin aslında beni değil bilginin Şimdi ben de Sonuçta bir yerlerden öğrenirim Senin de benim öğrendiğin yerden öğrenmen gerekiyor Ben yarın bunları anlatmazsam öyle çok iyi bir şey yapmıyorum sonuçta ama demek ki ben anlatmazsan İngilizce kaynaktan öğrenemeyecek sen ingilizce bilmediğim için Halbuki İngilizce biliyorsan anlık eşzamanlı olarak yani öğrendiğimde sende öğreniyor olacaksın öbür türlü zaten yarışı baştan kaybetmiş oluyorsun bir de ben sen değilim ki benim gibi milyon tane adam var Sen Dünya ile nasıl rekabet edeceksin değil mi Bir noktada Çünkü sınırların dışına da çıkmak isteyeceksin belki teknik anlamda özel ki kendini geliştirmek istiyorsa bir insan herhangi bir şeyin tekniği anlamını daha ileri gitmek istiyorsa ne

yazacak Türkçe kaynaklar Çok yeterli değildir Arkadaşlar ben sadece Türkçe kaynak üstündedir birçok dilde yazılmış kaynak yetersiz geliyor günün sonunda herkes Master teyzeni ya da bilimsel çalışmasını İngilizce olarak yayınlıyor ben bu İngilizcenin zaten gelişerek devam eden bir dil olmasının ortak bir dil kabul edilmesinin nedenlerinden bir tanesi artık böyle gördü kabul gördü ve bilimsel makale okurken daha İngilizcen yoksa yolda kalıyorsun nereye kadar okuyabilecek ten güzel bir değil Evet Türkçemizi çok iyi konuşmalıyız ya anlamalıyız okuduğumuzu Türkçe konusunu da kendimizi geliştirelim bu konuda çok eksiklerimiz var ama ingilizceniz olmazsa gelişimi unuttun futbolda bile böyle spor konusunda bile biliyorsun abi yani İngilizce makaleler de İngilizce eğitmenlerin sohbetlerinde falan Bu adamlar böyle mi yapıyormuş diyorsun çünkü onlar hep olayım gelirsen yönünden olaya yaklaşıp sürekli oraya odaklanma deneme yanılma yaptıkları içime paraları da olduğu için bunu çok daha fazla yapabiliyorlar bizden Birkaç adım ilerlerler birçok

konuda yani maalesef Hayat maalesef durum böyle bunu kabul etmek lazım yani bugün yine unut demiyorum sana ama İngilizceyi kesinlikle öğrenmeniz lazım arkadaşlar ilk önce İngilizce önüme Mesela en büyük yatırım Evet ilkokulda falan diyor sen ilk önce çocuğa İngilizce öğretmeni Tire kadar liseden sonra İspanyolca mı istiyor Fransa Fransız cam içki ona bir baksın Ama ilk önce bir İngilizce öğret bu konu bende Burada züppelik yapmıyorum şimdi biraz şey gözüküyor kazanmış insanlar hep kazanamamış Lara nasihat vermekten hoşlanırlar ya bir dakika bir dakika Mesut ya hayatı kazanmış olmak için bizim şu an zaten burada olmamız gerekiyor Aynen öyle yani orada öyle görünüyor bunlar her şeyi var Dediğin gibi kazandığımız parayı yememiz gerekiyor sende bende 24 saat çalışıyoruz Geçen bir tane video çekmişsin seninle dalga geçiyorum dedi dedeye alet bulduk artık daha rahat sürecekti değil mi masa başında oturmaktan bel fıtığın sıkıntılı ya sürekli bir şeyin var mızmızlanıyor Sun Ama deli gibi de çalışmak zorundasın 3'ten 4'ten evvel