almak istemiyorlar telefonların fiyatı bir

Admin

Administrator
Yönetici
sonraki sene inanılmaz düşüyor 250 değerleri kalmıyor hemen yerine yenileri çıkıyor yani pazara baktığınızda bikini markaları Aynı yıl içerisinde bir tane değil birkaç amiral gemisi telefon duyulduğunu dahi görebilirsiniz böyle zorlu bir pazar Eğer yeni bir cep telefonu çıkartacak da benim Türkçemi geliştirmek için 5-10 yıl harcamak istemiyorsa Eninde sonunda Android işletim sistemiyle Android işletim sisteminden toplanmış başka bir işletim sistemleri yola devam etmek zorunda ve elinde Öyle ya da böyle Google'ın marketine bağlanan Google servislerini kullanan bir cep telefonu alacak Bu yüzden ben apple'a böyle rakip olabileceğini düşünüyor tek yapılan asıl rakip olabilir aslına bakarsanız ek olarak ip olabilmesi için kendine işletim sistemine kendine oluşturması lazım ekosistemde insanlar piyaz düşünebiliyor lar ekosistemi uygulamalar zannediyorlar Uygulama geliştiriciler uygulama geliştiricilere sağlanan araçlar onların platformda mutlu olması ki mutlu olabilmeleri için Platformu Çok satması ürettikleri yazılımın Milyonlar tarafından hemen

kullanılmaya başlaması lazım satın alınması lazım bu yeterli değil ekosistem dediğiniz şey kullanıcıyı sarmalayan servisler hizmetler ve deneyimdir ve genel olarak baktığınızda Apple bu deneyim sağlayabilmek için tabletler cep telefonları cep telefonu aksesuarları bilgisayarlar ve çeşitli bir ürünle Çevrenizde yer alır Bu ürünler birbirleriyle uyumlu şekilde çalışırlar Hatta bir uygulamayı değerinde dahi çalıştırabilirsiniz uygulama geliştiriciler de milyonlarca cihaz satıldığı için ki aktif kullanıcı sayısı 600000000 üzerinde olması lazım bu kadar kullanıcı uygulama geliştirmekten keyif alırlar Çünkü pazar var o tarafta uygulamayı geliştirir markete koyar ve satışlarını yaparlar aynı zamanda Tabii ki Burak markete koyup satış yapmak için aranan özelliklerden bir tanesi uygulama geliştiriciye sağlanan araçlar Apple Aslında cep telefonu üretme derecede bilgisayar üreten geliştiricilere kendi işletim sistemi için araçlar geliştiren bir marka olduğu için cep telefonu çıktığı ilk günden bu yana Aslında geliştiricileri birçok araç sağlanıyor ve geliştiriciler çok rahat bir şekilde bu

cihazları mısın özelliklerini kullanarak ürünler genişlere biliyorlar Bugün bir Apple tablet Deniz varsa dizüstü bilgisayarınızın yanına koyduğunuzda mektubunuzu 2 ekran olarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz aynı fare klavye ile yan yana koyduğunuz cihazları kontrol edebilirsiniz aynı Bluetooth kulaklığı başka bir cihazda eşleştirmeye gerek kalmadan eşleştirme işlemi yapmadan hangi cihazın yakınında ise Bu cihazda müzik dinlemeye ses duymaya başlayabilir Sizler de iyi senin başına oturduğunuz kulağındaki kulaklık bilgisayara bağlanır telefon çaldı telefona bağlı tabletin başına geçtiğinizde Aynı Apple da olduğu gibi hızlı kablosuz dosya transferi özelliklerine sahiptirler ve Apple da olan cihazlar neredeyse aynı şekilde Huawei tarafında kopyalanıyor içerisine Android işletim sistemi konuyor ve pazara sürülüyordu öylesine cihazlarla karşımıza çıktı gece ihtiyarları bile kullanıcılar tarafından sevilen popüler donanımlar arasına girdiler dizüstü bilgisayar zorlu bir pazardır Huawei burada bile fark yaratan tasarımlar özel dokunuşlarla bu cihazları kullanıcılar