gelen bir ailenin yanlış davranış modellerini

Admin

Administrator
Yönetici
tableti veriyorlar onların sussun diye susturuyorlar onları konuş tutmuyorlar hareketlenmeleri izin vermiyorlar evin içinde ya da gittikleri yerde bir mağaza içerisinde bir yeri keşfetmesine izin vermiyorlar soru bu çocuklar niye böyle oldu diyorlar abi çocuklar Çünkü her şeyin sonucunu istiyor direkt Hazıra konmak istiyor Neden üretken değil Neden araştırmıyor diyor Sen çocuğun araştırmasını keşfetmesini öldürürsen burada aileleri de biraz Payı düşüyor eline yemek yiyeceğin yerde çocuğun o lezzeti yeni yemeği keşfetmesini sağlayacaksın yere menüden yemek seçip onu isteyip onun deneyimini sorgulayacağım yere sorgulatacak verirsen ağzına ne yediğini bilmez günün sonunda da böyle adamlar çıkıyor ortaya odaklanamıyor ki şimdi ben tabii çocuk yetiştirme konusunda Peki deneyim olmadığı için içimden esnedim şöyle bir soru soracağım rica ediyorum ara kazanmak için ya da işini geliştirmek ne de kendimi geliştirmek için nasıl para harcıyorsun var mı İnternette bu kadar fazla kaynak yoktur ve lisedeyken beni çok fazla aşık olmaz yani Yol param Bir de

atıştırmalık öyleyim olur benim babam devlet memuruydu yani Öyle çok zengin bir aile değildik yol parasını biraz zor çıkartıyorsun ben adadan gelip gittim lise dönemi boyunca Heybeliada'da oturuyorduk o dönem bazen işte pasoyu yenileyemiyorum gemiye Kaçak biliyorduk o dönemde sağ olsun oradaki görevliler gözüm yollarda fazla Otomatik sistem yoktu adama kağıdı gösteriyordum yenilemediği zaman geçebiliyorsun her neyse ben bu taraflarda şuna önem veriyorum bir bizim dönemimizde dergiler önemliydi dergiler der gibiydi çünkü yani aldığın zaman içinde çalışılmış özenilmiş makaleler bulabiliyorsun özellikle yurt dışından lisanslı olarak Türkiye'de yayınlanan dergiler Dede çeviri röportajları oluyordu sektörü dergilerden takip ediyordum yani biriktirdiğim parayla parayı bilgi almak için kullanırım fareye ikinci aşamada da kitap satın alıyordum yani şimdi insanlar internete girdiklerinde bot öğrenme konusunda videolar bulabiliyorlar dökümanlar kaynak kodlar bulabiliyorlar ama bizim dönemimizde çok sınırlı olduğu kimsin kitap almamız gerekiyordu ve her

teknik kitapta vaat ettiklerini vermiyordu Kimisi yardım dosyasını çevirmiş adam koymuş kitap demeye bin şahit İster içinde örnek yazdık otların hiçbiri çalışmıyor nasıl çalışabilecek olursa sana da o düz bilgi vermediği için adım atamıyorsun paranı çok fazla kitapları harcaman gerekiyordu Ben mesela paramı biriktirip biriktirip bunlara yatırım yapıyordum ne zaman ki biri gitse yarım aldığım kitaplar da öğrendiklerim için yetersiz hale geliyordu o zaman da Bilgisayarım haftaya gideceğiz oyun oynamıyor muydum Oyun oynuyordum ama yani biraz da herhalde Şeyden gelen bir olay bu hani memuriyetinin paketinde vidaları yerleşmesinden mi bilmiyorum ben zamanı her şey için harcamaya çalışıyorum kendime bir şeyler katmak için şimdi gelecek Kaygın vardı sürekli olarak gelecek de arkadan gelen bir sermaye olmayacak bir baba parası Olmayacak Benim kendi ayaklarımın üstüne durmam gerekecek ve bunun içine bir bilgiye sahip olmam lazım diye düşünüyordum sürekli yatırımı böyle yap şu anda yatırımı nasıl yapıyoruz ve sen de